Logo - BATIC FILM BATIC FIlM

Menu

Kniha mezi námi piloty

#

Kniha Mezi námi piloty

Jaké to je, vznést se poprvé v letadle sám? Přitáhnout knipl akrobatického letadla a vystřelit kolmo k nebi, a pak padat střemhlav k zemi? Řídit větroň v bouřkovém mraku za krupobití ve výšce pět kilometrů nebo ztratit se bez navigace nad neznámou krajinou? Plout tiše v balónu nad podvečerní krajinou a zdravit lidičky, co k vám zvedají hlavy...

Příběhy o životě mezi letadly, piloty a parašutisty, o legraci i strachu, napětí a smutku, létání „za Husáka“ ve Svazarmu i ve svobodné době po Sametové revoluci, které prožil autor, dlouholetý strakonický aeroklubák a bývalý reprezentant Československa v letecké navigaci, a také jeho kamarádi z českých a slovenských letišť.

Václav Kollros, dlouholetý československý reprezentant v bezmotorovém létání: Když jsem začínal létat, měl jsem stále potíže s žaludeční nevolností. Trvalo mně to dva roky, než si žaludek zvykl a já přistával s nepoužitým „blicím“ pytlíkem. Do téhle knížky jsem se tak začetl, že se mně při kapitole „Kotrmelce ve vzduchu“ udělalo špatně i na křesle v obýváku a musel jsem to dočíst až druhý den.

 

Trailer ke knize Mezi námi piloty

KOUPIT KNIHU