Logo - BATIC FILM BATIC FIlM

Menu

Videoklipy a filmy

Upoutávka na MDF 2008

#

Upoutávka na Mezinárodní dudácký festival ve Strakonicích 2008
vysílaná v ČT, STTV a Regionální televizi

#

Upoutávka na Salve Cartias - Salve Vita

#

Upoutávka na mezinárodní festival zdravotně postižených hudebníků Salve Caritas – Salve Vita Strakonice vysílaná v ČT, STTV a Regionální televizi

#

Na náměty Dětského zastupitelstva Strakonic jsme natočili řadu klipů, které pak byly pravidelně zařazovány do vysílání. Tématické okruhy byly tyto: Drogy dNEs, Nebezpečí v dopravě, Také jste si to už vyšlápli (majitelé psů a jejich miláčkové).

Psi

#
#

Na podnět pracovníků domova Petra Mačkov, který poskytuje sociální služby osobám s mentálním a kombinovaným postižením, jsme natočili tři hrané filmy s klienty tohoto zařízení. S filmy jsme soutěžili na mezinárodním festivalu Mental Power Prague Film Festival a odvezli si odtud několik ocenění. Na filmech se scénáristicky podílely Petra Vachulková, Lenka Synková, Štěpánka Turnerová a Zdeněk Junek. Kromě klientů domova Petra ve filmech hrál Petr Záleský, který se dále podílel na dramaturgii a na filmu Tchýně jako výtvarník. U dvou filmů pracoval jako zvukař Jaroslav Landsinger a jako vypravěči Jan Tříska a Robert Malota.

Dudáček

#

Film natočený pro Mental Power Prague Film Festival s klienty domova Petra Mačkov. Pohádka na motivy Tylovy hry Strakonický dudák.

#

Tchýně

#

Film natočený pro Mental Power Prague Film Festival s klienty domova Petra Mačkov. Komedie o přísné tchyni. Pseudomuzikál, v němž se klienti domova Petra snažili posouvat děj kromě mluvených vstupů také playbackem úryvků známých písniček.

#

Jana

#

Film natočený pro Mental Power Prague Film Festival s klienty domova Petra Mačkov. Mezinárodně srozumitelný film, v němž jsou dialogy nahrazeny žvatláním. Mentálně postižení klienti měli v předchozích filmech potíže s výslovností u dialogů, navíc publikum na MPPFF je složeno i ze zahraničních účastníků. Film vypráví komediální zkratkou příběh dívky Jany, která v domově Petra našla svůj druhý domov. Zároveň představuje toto zařízení sociální péče.

#