Logo - BATIC FILM BATIC FIlM

Menu

Animace

Už jako amatérský filmař jsem se zabýval animací. V odborné literatuře studoval jednotlivé technologie kresleného filmu, ploškové animace a pixilace (pixilace = animace živých postav) a zkoumal zákonitosti pohybu. Lákala mě klasická 2D animace, tedy takzvaný kresleným film, dnes často označovaný jako cartoon. Začínal jsem klasickým způsobem, tj. kolorovanou konturou na průhledných fóliích, později zkoušel volnou kresbu inspirovanou filmy Vladimíra Jiránka. Kromě níže uvedených ukázek a filmů na stránce Amatérský film jsem dělal několik sekvencí animovaných titulků a mezititulků pro své filmy i pro jiné tvůrce.

Hop trop

#

Na koncertu k 20. výročí vzniku hudební skupiny Hop Trop se promítal náš film Statisticky průměrný vodák. K tomuto výročí jsem klukům z kapely vyrobil jako dárek krátký šot na závěr písničky Jonatán. Tahle animace se pak stala předlohou pro obal jejich nové desky (Hop Trop, Trhlavá saň), dále plakátu, se kterým několik let objížděli republiku a navíc posloužila jako impuls ke vzniku písničky Hoptropácká saň.

#

Jsem

#

Ve videoklipu Pavlíny Jíšové k písničce „Jsem“ byla použita 2D animace vložená do živého videa, kombinovaná s pixilací hudebníků tehdejší doprovodné skupiny Pavlíny Jíšové.

#

Reklama na Mladý svět

#

Tato animovaná reklama byla vytvořena do soutěže o televizní reklamu na časopis Mladý svět. Dříve nejoblíbenější časopis mládeže však krátce po této soutěži zanikl.

#

Upoutávka MDF

#

Když jsem dostal zakázku na vytvoření upoutávky na Mezinárodní dudácký festival ve Strakonicích pro Českou televizi, rozhodl jsem se využít plakátu na tehdejší ročník festivalu a natočit animovaný klip ve stejném duchu. Výtvor horažďovického výtvarníka Petra Koláře měl totiž všechny atributy správného plakátu. Ten musí zaujmout na první pohled, musí být srozumitelný a přinést okamžitě zásadní informaci, musí mít vtip nebo dobrý výtvarný nápad. Se souhlasem Petra Koláře jsem postavičky rozpohyboval a ve stejném duchu dodělal další.

#

Krysy

#

Krátký klip promítaný v mezihře písničky Krysař, kterou hráli Hoptropáci při svém turné. Promítala se jen verze s anonymními politiky.

#

Reklama na Ortas

#

Televizní reklama pro firmu Ortas byla natáčena ještě na úzký film a přepisována na filmovém skeneru v České televizi. Použil jsem technologii překreslování fází na průklepové papíry na prosvětlovacím pultu. Každou fázi jsem pak zvlášť koloroval obyčejnými pastelkami a zvýrazňovači textu.

#

Mezi námi piloty

#

Animovaná upoutávka na moji knihu. Více o knize najdete na úvodní stránce webu.

#